Loading...
Skip to Content
Aylin Gençkan

Tedaviler

Tedavilerimiz

Uygulanan tedavi yöntemlerinden bazıları:

Aylin Gençkan

Genel Anestezi Ve Sedasyon İle Diş Tedavisi Nedir?

Diş hekimi korkusu ve kaygısı olan,bulantı refleksi olan çocukların ya da engelli bireylerin diş tedavilerini klinik şartlarda yapmak her zaman mümkün olmamaktadır.

Daha Fazla
Aylin Gençkan

Yer Tutucu

Enfeksiyon ya da travma gibi sebeplerle süt dişlerinin erken kaybı söz konusu olduğunda yandaki dişler bu boşluğa doğru yer değiştirip daimi diş için gerekli olan mesafenin kapanmasına neden olurlar.

Daha Fazla
Aylin Gençkan

Süt Dişlerine Yapılan Tedaviler

Ülkemizde bebeklik döneminde sıkça görülen süt dişi çürükleri genellikle gece uzun süre biberonla beslenen bebeklerde ortaya çıkar. Erken teşhis ve tedavi için bebeklerin 6. aydan itibaren pedodontiste götürülmesi önemlidir.

Daha Fazla
Aylin Gençkan

Süt Dişi Travmaları

Süt dişlenme döneminde çocuklarda en sık karşılaşılan travma şekli, dişlerin tamamen yerinden çıkması ya da dişin çene kemiği içerisine gömülmesi şeklinde olmaktadır.

Daha Fazla
Aylin Gençkan

Daimi Diş Travmaları

Daimi dişlenme döneminde, diş kırıldıysa ve kırık parça bulunabildiyse kırık parça süt içerisine konularak en kısa sürede diş hekimine başvurulmalıdır.

Daha Fazla
Aylin Gençkan

Çocuklarda Diş Travmaları

Diş travmaları önemlidir ve hemen bir diş hekimine başvurulmalıdır. Çocuğun sağlık durumu ve kazanın nasıl olduğu hakkında doğru bilgi vermek önemlidir.

Daha Fazla
Aylin Gençkan

Fluorid Uygulaması

Amerika ve pek çok Avrupa ülkesinde çürük görülme sıklığının azalmasında temel etkenin düzenli fluorid kullanımı olduğu bilinmektedir.

Daha Fazla
Aylin Gençkan

Fissür Örtücü Nedir?

Süt ve daimi azı dişlerinin çiğneme yüzeylerinde bulunan çukurcuklara fissür denmektedir.

Daha Fazla